Telefón

Tel.: +421 915 919 999

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2

Židovská synagóga

Cena:
37 000,00 €
Kraj:Košický kraj
Okres:Rožňava
Obec:Štítnik
Kategória:Domy a vily
  
Stav objektu:čiastočná rekonštrukcia
Počet izieb:4
Úžitková plocha:100 m2
Plocha pozemku:840 m2
Energ. certifikát:neuvedené
Balkón:nie
Loggia:nie
Terasa:nie
Parkovanie:verejné parkovanie
 
ID inzerátu:M86
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Túžite po neštandardnom, originálnom bývaní ? Ponúkame vám na predaj židovskú synagógu prispôsobenú na bývanie. Jedná sa o pôvodne asi 250 – 300 rokov starý nemecký meštiansky dom, ktorý bol prestavaný na židovskú synagógu a približne v rokoch 1915 – 1939 v ňom sídlila Židovská ortodoxná obec v Štítniku.  Stavba je evidovaná v zozname židovských kultúrnych pamiatok ako synagóga s mäsiarňou, nakoľko tu bola údajne prevádzkovaná predajňa mäsa pre židovskú komunitu zo širokého okolia. Stavba počas svojej existencie slúžila aj na rôzne iné účely, naposledy bola prispôsobená v roku 2002 na bývanie a v súčasnosti slúži ako rodinný dom.

Jeho konštrukcia je kamenná, pozostáva z dvoch budov spojených zimnou záhradou. V prvej je v prízemí vstupná hala, izba, kuchynská časť, kúpeľňa a WC, nad nimi spálňa (na chóre)  a vedľa nej izba a pod prvou časťou je pivnica s klenbovým stropom. V zimnej záhrade sa nachádza malý bazén a za ním druhá miestnosť so stropom so štvorramennou klenbou.

Kúrenie je lokálne na tuhé palivo a elektrickými akumulačnými pecami, plyn nie je zavedený, ale prípojka sa nachádza pred bránou. Strecha je sedlová, strešná krytina škridla, pozemok mierne svahovitý.

Podlahová plocha je najmenej 100 m2, zastavaná vrátane 2 hospodárskych budov 363 m2, pivnice 20 m2, celková rozloha pozemku 840 m2.

Možnosti jej využitia sú rôzne – od rodinného domu, ako je tomu teraz alebo aj na rekreačné bývanie, na podnikateľské účely - zriadenie predajne, kancelárskych priestorov, ateliéru, ..., až po jej obnovu na sakrálnu stavbu s možnosťou čerpania eurofondov, prípadne iných fondov určených na obnovu historických pamiatok. Stavba je evidovaná v zozname židovských kultúrnych pamiatok, slovenský pamiatkový úrad ju neeviduje, ale  je možné ju v prípade potreby aj do tohto zoznamu zaradiť.

Stavba sa nachádza v tichom prostredí, v blízkosti je škôlka, zastávka autobusu, zdravotné stredisko, obchody, základná škola. 

Cena domu je 37 000 €.

RealityRožňava, s.r.o. Kósu Schoppera 12 048 01 Rožňava

Maklér:

makler
Maklér:Ing.Štefan Murza
Telefón:0907 172 479
E-mail:murza-ZVNC-realityroznava.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.

Podobné nehnuteľnosti
Krásny rodinný dom v obci Vyšná slaná

Krásny rodinný dom v obci Vyšná slaná

Domy a vily, Rodinný dom Vyšná Slaná (okres Rožňava)
ZNÍŽENÁ CENA = Rodinný dom Silica

ZNÍŽENÁ CENA = Rodinný dom Silica

Domy a vily, Rodinný dom Silica, Silica (okres Rožňava)
Rodinný dom na predaj Gemerska Hôrka.

Rodinný dom na predaj Gemerska Hôrka.

Domy a vily, Rodinný dom Gemerská Hôrka (okres Rožňava)